Jdi na obsah Jdi na menu

Hraje se podle Pravidel nohejbalu 2016, ale na tři dopady. Systém utkání je podle zápisu, čtyři zápasy dvojic a dva zápasy libovolných trojic. V případě setů 1:1 v zápase se bod do utkání nezapočítává nikomu. Za vítězství v utkání jsou 3 body do tabulky, za remízu 1bod za porážku 0 a za kontumační porážku -1 bod. V PŘÍPADĚ REMÍZY V UTKÁNÍ PŘICHÁZÍ NA ŘADU TAK ZVANÝ "ZLATÝ SET". TROJICE POKRAČUJE TŘETÍM SETEM OD STAVU 0:0 A JEHO VÍTĚZ ZÍSKÁVÁ DRUHÝ BOD. PORAŽENÉMU ZŮSTÁVÁ TEN JEDEN BOD ZA "REMÍZU". Složení trojice pro rozhodující zlatý set může být libovolné, ovšem znovu ji může tvořit pro střídání pouze 5 hráčů ze soupisky utkání.

Tato pravidla o zlatém setu platí rovněž pro play-off a play-out.  Pokud bude stav po obou utkáních nerozhodný, místo počítání skóre se bude hrát rovněž zlatý set. (např. 3:1, 1:3 nebo 4:0, 1:5) Pokud skončí zlatým setem obě utkání (např. 2:3 ZS, 2:1 ZS) počítají se už míče obou vzájemných utkání.

Zápasy městského přeboru nesmí hrát hráči, kteří odehráli více než jedno utkání v soutěžích od krajského přeboru výše. Toto ustanovení se netýká mládeže do 20 let včetně a hráčů starších, než 45 let [ročníkově].

Domácí hřiště musí být v dosahu MHD. Pokud tomu tak není, je družstvo povinno, (pokud se nedomluví jinak) odehrát domácí zápas na hřišti soupeře. Sejdou li se dvě družstva bez domácího hřiště, záleží na jejich domluvě.

Utkání mohou odehrát i tři hráči, ovšem zápasy nekompletní dvojice se zkrečují ve prospěch soupeře. Dva hráči už utkání hrát nemohou.

Platí postupy a sestupy z předchozího ročníku. Případná doplnění po odstoupivším družstvu se řídí pořadím uplynulé sezóny.

Městský přebor se hraje s sedmi účastníky, první třída se šesti účastníky.

Systém je jedna skupina, jedno utkání každý s každým, čtyři nejlepší do play off, čtyři nejhorší do play out. Play off i play out se hraje na dvě utkání. O 5. až 8. místo hrají tři družstva každý s každým vždy na hřišti lépe postaveného týmu v základní části. Nikdo nesestupuje.

První třída se hraje s šesti účastníky každý s každým. Semifinále play off na dvě utkání a o 3. místo na jedno utkání. Finále a se hraje na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře postaveného po základní části. O umístění na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře postaveného družstva po základní části. První z 1. třídy postupuje.

V případě nouze pokud dojde k situaci, že se rozpadne sestupující tým a nebude mít zájem hrát vyšší soutěž vítěz ani finalista nižší soutěže, může rozhodnout vedoucí soutěží o postupujícím.

Fluktuovat se smí pouze z nižší soutěže do vyšší (tedy ne ve stejné soutěži) a to bez omezení počtu startů. Pozor, fluktuanti ale nesmí tvořit většinu minimálního počtu hráčů. (To znamená, že minimální počet je 4 a fluktuanti mohou být maximálně dva.) Ještě prosím, označujte v zápisu utkání fluktuanty z nižší soutěže písmenem F.

Doplňování soupisek může probíhat po celý průběh základních části včetně dohrávek. V play-off a play-out už se na soupisku nesmí dopisovat noví hráči. Po celou soutěžní sezónu se nepřestupuje. Předsezónní změny na soupiskách nejsou přestupy.

Nedostatek hráčů není důvodem k odložení utkání!  Důvodem je pouze vyšší moc.